IMG

Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pohádková stezka 2019

Pohádková stezka 2019Datum konání:
17.8.2019

Pohádkovou stezkou  Úlibice 2019

 
       I letošní pohádková stezka v Úlibicích kolem bažantnice se vydařila. Počasí dětem i rodičům přálo, bylo sice pod mrakem, ale nepršelo. U hasičské zbrojnice v Úlibicích nás přivítal velký zelený motýl (Zvonilka) s malým motýlkem (Bubla), který rozdával dětem karty na razítkování při průchodu jednotlivých stanovišť. Vyrazili jsme tradičně v 15 hodin a šli jsme s dětmi  jednak podle fáborků, zavěšených na stromech, a jednak podle  obrázkových trpaslíků, které děti musely počítat! Stanoviště byla letos na některých místech zase úplně jiná, pořadatelé akce stále vylepšují a inovují! Na konci Úlibic směrem na Řeheč u domu Suchých  čekala  děti olympijská vesnička -  přechod po kladině, chození po chůdách, prolézání rourou, hod míčkem na cíl  -  do koše. Možná, že některé z  těchto dětí  bude ve sportu reprezentovat republiku, možná se některé stane mistrem světa. Vždyť Úlibice k tomu mají  předpoklady, po otci od nás  pochází mistr světa na skeetu brokař  Tomáš Nýdrle, který získal letos zlatou medaili  ze světového šampionátu, neminul ani jediný ze šedesáti terčů. Jde však o to mít trpělivost a jít  tím správným směrem jako náš mladý šampion Tomáš Nýdrle.
        Další  zastavení byl jako obvykle vodník;  letos to však byla krásně oblečená vodnice, u které děti lovily z rybníčku ryby a za to dostaly na další cestu pitíčka, neboť se  pitný režim musí dodržovat, zvláště v horkém létě.
        A pak jsme zašli do bažantnice. U indiánského stanu děti vyzkoušela Rybana v lezení po laně a strefování do terče. Samozřejmě, že za každou  vykonanou disciplínu děti dostaly do karty razítko. A přes ježibabu, kde děti lovily ze sklenice s pilinami myšky ( naštěstí byly umělé, takže neutekl !) jsme se po dlouhé cestě, lemované provazem dostali do pekla. I když si zde na zemi  lidé často dělají peklo mezi sebou, toto peklo v Úlibické bažantnici bylo docela milé. Děti si zde  mohly vykrojit z těsta koláče, a pak si je upéci v pekelné peci. A k tomu jsme tam potkali  tři roztomilé čertice. Po východu z lesa nás na cestě u bažantnice čekal rytíř s velikým mečem, u kterého děti obdržely koně a meče a musely  jako na středověkých turnajích dojet pro věnec vítězství ke krásné paní - jeho vyvolené. Následně se z lesa ozýval strašidelný hejkal, ke kterému si děti též musely dojít pro razítko. Před příchodem k pirátkám, u kterých  nám vytanul na mysli  film z našeho mládí Poklad na stříbrném jezeře, jsme si na cestě zaskákali na švihadle, a pak děti u pirátek po hmatu  hádaly, co se nachází  ve velkých okurkových sklenicích na  jejich dně (propiska, vykrajovač cukroví a další). U vchodu do zahrad  nás tradičně čekala Sněhurka, které děti musely sdělit, kolik po cestě napočítaly trpaslíků a divte se, nebylo jich pouhých původních sedm, ale  celkem 38! Provazovými věnečky se na tomto stanovišti děti strefovaly  na dřevěné tyčky a za odměnu dostaly od Sněhurky jablko, nebylo však otrávené jako v pohádce. V zahradě pod stromem seděla Šípková Růženka v růžových šatech, u které děti poznávaly a hádaly ze sluchátek písničky a skládaly obrázky dvojic z pohádek k sobě. Na poslední zastávce  si děti vylosovaly číslo do sedmi a podle čísla z příslušné krabice dostaly odměnu - hračku, za kterou  rodiče dali dobrovolný příspěvek do lahve. V závěru  pohádkové  stezky  bylo  u čajovny pro děti připraveno občerstvení, malování na obličej, kreativní účesy, tvůrčí dílnička nebo další aktivity na hřišti (chůdy, házení kroužky, křídy aj.) A úplně závěrečnou tečkou pro děti byl jako obvykle tradiční zábavný program VOSA  JEDE........, u kterého si děti i my dospělí mohli zazpívat i zasoutěžit. Poděkování  za Pohádkovou stezku 2019 zaslouženě patří Obci Úlibice, SDH Úlibice, mateřské škole Úlibice a všem dobrovolníkům.
                                                                                                                       Míla  Franc  ze  Řehče
 
Fotogalerie od Aničky Benešové zde: Pohádková stezka 2019